Головна / Новини / Новини регіону / Африканська чума свиней (АЧС)

24.07.2019

Категорія: Новини регіону

Африканська чума свиней (АЧС)

     На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях зареєстровані випадки захворювання свиней цією хворобою. Такий випадок трапився і на території Олевського району.22 липня 2019 року на території ДП «Білокоровицьке  лісове господарство» у вольєрі загинули 3 свині. Лікарями Олевської  державної лікарні ветеринарної медицини, у ході дослідження, було підтверджено захворювання - африканська чума свиней (АЧС). 

В малому залі засідань Олевської  районної державної адміністрації  о 13.00 год. 23 липня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На комісії було прийнято низку рішень для запобігання поширення даної хвороби.

          З 22.07.2019 визначено карантинну зону - вогнище (вольєр ДП «Білокоровицьке  лісове господарство») на 40 днів. Зона захисту навколо вогнища становить 3 кілометри. Оскільки спалах хвороби відбувся на території лісового господарства для приватних господарств він не становить загрози. У радіусі 10 кілометрів запроваджено зону спостереження.

До неї входять такі населені пункти: с.Білокоровичі, с.Радовель, с.Рудня Радовельська, смт.Бучмани, с. Нові Білокоровичі. Буде проводитись вакцинація поголів’я у приватному секторі від класичної чуми свиней з метою запобігання поширенню захворювання серед свійських тварин. 

          Люди та інші тварини, окрім свиней, цією хворобою не хворіють, але можуть переносити це захворювання. Тому були вжиті всі заходи для обмеження доступу сторонніх осіб та транспорту до карантинної зони. Навколо вогнища встановлені обмежувальні пости, таблички з попередженнями, оброблено територію згідно інструкції.

     Продовжується чергування спеціалістів Білокоровицького лісового господарства з метою недопущення сторонніх осіб у карантинну зону.

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує