Головна / Новини / Новини регіону / День пам’яті жертв Бабиного Яру

29.09.2020

Категорія: Новини регіону

День пам’яті жертв Бабиного Яру

День пам’яті жертв Бабиного Яру 

         29 вересня 2020 року виповнюються 79-ті роковини від початку однієї з найбільших трагедій ХХ століття – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у місті Києві, вчинених у 1941 – 1943 роках.

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва.

За два дні, 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 33 тисячі мирного населення, з інших джерел лише за 5 днів там було розстріляно майже 150 тисяч осіб. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста.

Тоталітарні режими, що панували у минулому столітті, знищували людей за ознаками етнічної, расової, культурної, релігійної та класової приналежності на всій території України.

Ця трагічна сторінка історії є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує