Головна / Новини / Новини регіону / До першого вересня в районі встановлять меморіальну дошку на школі, в якій навчався солдат Олександр Ковальчук, що загинув 22 травня, захищаючи свою країну від найманців, які незаконно вторглися на українську землю

29.08.2014

Категорія: Новини регіону

До першого вересня в районі встановлять меморіальну дошку на школі, в якій навчався солдат Олександр Ковальчук, що загинув 22 травня, захищаючи свою країну від найманців, які незаконно вторглися на українську землю

Церемонія урочистого відкриття відбудеться 1 вересня в селі Лопатичі Олевського району.

Олевщина назавжди запам’ятає той день, коли ховали двох героїв, що загинули в районі міста Рубіжне.
22 травня 2014 року під час здійснення маршу в районі міста Рубіжне колона механізованого батальйону 30 окремої механізованої бригади потрапила в засідку. Тоді, в надзвичайно складних умовах, сержант Сергій Ярошенко, проявляючи мужність та відвагу, спільно з бойовими побратимами організував відбиття нападу озброєних терористів. Рішучі дії бійця дозволили відбити напад ворога та уникнути значних втрат з боку військовослужбовців. Виконуючи свій службовий обов’язок, військовослужбовець загинув.
Того ж дня, увечері, озброєними терористами був обстріляний блокпост в 2 км від м.Рубіжне. Кулеметник солдат Олександр Ковальчук, ведучи вогонь по бойовиках, дав можливість зайняти позиції решті військовослужбовців блокпосту. Виконуючи свій службовий обов’язок, військовослужбовець загинув.
Указом Президента України від 20.06.2014 №543 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу солдата Ковальчука Олександра та сержанта Ярошенка Сергія нагороджено орденом «За мужність» III ступеня – (посмертно).
Напередодні 1 вересня відвідав с.Лопатичі та перевірив хід підготовки до встановлення меморіальної дошки заступник голови райдержадміністрації Олександр Станіславович Ковальчук. Заступник голови відвідав також родину загиблого героя, поцікавився чи забезпечена сім’я усім необхідним, чи потрібна якась допомога. На зустрічі була присутня голова сільської ради Наталія Максимівна Горпинич. Вона запросила матір загиблого Сашка  взяти участь в урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки.
 
 
 
 
 
 
 
 
Усе село і вся Олевщина пишається своїми героями. Пам'ять про них житиме вічно…   
 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує