Головна / Новини / Новини регіону / Інформація про роботу управління праці та соціального захисту населення за 2018 рік

07.02.2019

Категорія: Новини регіону

 

        Основним  завданням  управління було і залишається забезпечення, в межах своїх повноважень, виконання законів України направлених на соціальний захист населення району, шляхом надання різного роду державних соціальних допомог, пільг та субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, інших послуг, дотримання законодавства про працю та її охорону.

         Рішенням XXVII сесії VII скликання Олевської районної ради затверджена Програма зайнятості населення Олевського району на період до 2020 року.

Заплановані заходи виконуються своєчасно та в повному обсязі.

         Станом  на  01.01.2019 року  комісія по легалізації робочих місць здійснила перевірки на  340 об’єктах  району щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення,  визначення відповідності кількості найманих працівників обсягам господарської діяльності, де виявлено 479 працівників, без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати в “конвертах”, на даний час всі працівників легалізовані. 

       З метою дотримання законодавства з питань праці  направлено листи в  управління Держпраці в Житомирській області щодо проведення перевірок на 9 суб’єктах господарювання.

      Питання щодо заборгованості із виплати заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій з оплати праці знаходиться на постійному контролі в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

       Так, за статистичними даними заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях району відсутня (по колу підприємств, що звітують у відділ статистики), що свідчить про те, що органами виконавчої влади забезпечений постійний контроль за своєчасною виплатою заробітної плати.

      Безпосередньо з кожним боржником  проводить роботу  комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат. Протягом року проведено  12 засідань цієї комісії, де розглядались питання забезпечення жорсткого контролю про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій та сплати обов’язкових платежів до бюджету, Пенсійного фонду суб’єктами господарювання усіх форм власності. У засіданнях брали участь, керівники підприємств-боржників та вживались відповідні заходи щодо погашення заборгованості.

      На забезпечення конституційного права працівників по своєчасному отриманню винагороди за працю та погашення заборгованості, були  спрямованні конкретні  заходи  виконавчої влади в тісній  співпраці з  контролюючими та правоохоронними органами. Здійснюється контроль за своєчасністю і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплати праці.

      Відповідно до ст.24 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” із залученням представників правоохоронних і контролюючих органів забезпечено постійний контроль за виконанням вимог законодавства з праці в частині першочерговості здійснення оплати праці працівників та дотримання мінімальних гарантій на підприємствах району. Так, протягом  року здійснено перевірок щодо дотримання законодавства з оплати праці на 13  підприємствах району.

      В районі  укладено 107 колективних договорів, якими охоплено  4349 працівників,  (в районі діє  111 підприємств, установ та організацій).

 

    Дієвим механізмом підтримки малозабезпечених сімей залишається Програма житлових субсидій. Для фінансування Програми житлових субсидій на 2018 рік району передбачено субвенції у сумі 53813,6  тис. грн. (в тому числі, на відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг –33325,1 тис. грн.; для придбання скрапленого газу та твердого палива –20488,5 тис. грн.).

За станом на 1січня  2019 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримують  1723 сім’ї. Організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, нараховано   22481,3 тис. грн., перераховано- 29193,4 тис.грн. (з них 11044,4 тис. грн. на погашення заборгованості минулого року). Cередньомісячний розмір субсидії складає              ,00 грн.

Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено  5317 домогосподарствам на загальну суму 17591,2 тис. грн. Отримали субсидію готівкою 5317  домогосподарств на загальну суму 18492,9 тис. грн. (за минулий рік  406  домогосподарств на суму 901,7 тис.грн.).

Cередній розмір субсидії складає       грн.

 

Проведено нарахування  особам, які мають невикористані суми субсидій 1100 чол. на загальну суму 703,0 тис.грн.

 

         У Державному бюджеті України на 2018 рік на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги на догляд особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, району  передбачена субвенція у  сумі 138728,9 тис. грн. Протягом  2018 року в районі державні види допомоги отримали 5667  родин з дітьми на загальну суму 117645,8 тис.грн.

Протягом  9 місяців  2018 року одноразову винагороду до почесного звання «Мати-героїня» отримали  10   жінок району на суму 176,2 тис. грн.

Забезпечено одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” при народженні дитини    38  сімей району.

З метою визначення матеріально-побутового стану та регулярного контролю за правильністю надання соціальної допомоги і підтвердження права на її призначення, державним соціальним інспектором    обстежено 1843 сімей. Виявлено 11 переплат субсидій на суму 14,3 тис.грн.

Проведено 776 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан громадян, які отримують державні соціальні допомоги та субсидії. Виявлено 39 випадків надання неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів  допомоги на суму 133,9 тис.грн.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» до управління праці та соціального захисту населення    станом на 01.01.2019 року   звернулося 156  внутрішньо переміщених  сімей  (252 особи), фактично в районі проживає 82 сім’ї   (127 осіб), в т.ч. 29 дітей, 52 пенсіонерів, 46 осіб працездатного віку.

Отримувачами допомоги є 41 сім’я.

Щомісячна адресна допомога  особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг,  виплачена на   загальну суму 907,8 тис. грн.

Заборгованість відсутня.

         На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року №365 в районі утворено комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.  Проводяться перевірки  фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб.

      На реалізацію державних програм з питань соціального захисту громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС протягом  2018 року в район надійшло  20134,9 тис.грн., всі кошти використані за призначенням.

    З метою пільгового медичного забезпечення та проведення пільгового зубопротезування в районі укладено договори з Олевською ЦРА №32 та Олевською ЦРЛ. У 2018 році  на пільгове медичне обслуговування для району  виділено 1849,7 тис.грн., з них : 1572,2 тис.грн на  забезпечення  лікарськими засобами, 277,5 тис.грн. – на пільгове зубопротезування.

Протягом року  профінансовано  1572,2 тис.грн. на  забезпечення  лікарськими засобами,  277,5 тис.грн. – на пільгове зубопротезування.

 

     Проводиться   виплата батькам щомісячної грошової допомоги у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 №155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи». Виплату отримали 3148 осіб,  на загальну суму  4135,8 тис. грн.

 

     З метою забезпечення харчуванням  дітей шкільного віку з ПП”Продцентр плюс” укладено договір про закупівлю послуг з організації харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на території радіоактивного забруднення Олевського району Житомирської області, за державні кошти, на суму 5572,9 тис.грн.

   

       Також, укладено договора із ФОП ”Суднач Н.П. “ та ФОП Стрюковатий С.Д.  щодо організації безплатного харчування дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана  з наслідками Чорнобильської катастрофи.  Харчуванням охоплено 10 дітей, з початку року використано 13,4 тис.грн.

       Згідно кошторисних призначень на 2018 рік передбачено 1921,1 тис.грн. на оплату санаторно-курортного лікування громадян віднесених до категорії I, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС, згідно трьохсторонньої угоди.

 

      Станом  на 01.01.2018року оздоровлено 229  громадян віднесених до категорії I, та 27  дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС,  45 громадянам виплачено грошову компенсацію замість  санаторно-курортного лікування на суму 21,6 тис.грн.

 

      Рішенням XXIVсесії  районної ради VII скликання від 30.11.2017 р.№ 244 затверджено Програму соціального захисту громадян,  які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2017-2021 роки, на виконання якої з початку 2018 року, з районного бюджету було  виділено   кошти у сумі 4,5 тис. грн., для відшкодування вартості проїзду громадянам один раз на рік. 

 

      Управлінням праці забезпечено виплату пільг,субсидій, інших соціальних виплат згідно вимог постанови КМУ від 18.02.2016 №151 «Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства фінансів, органів Державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати  пільг, субсидій, інших соціальних виплат,під час перерахування таких виплат ».

 

     Значна увага приділяється роботі з пільговими категоріями населення.

    За станом на 01.01.2019 на обліку в Реєстрі пільговиків району  перебуває 27397 осіб, які мають право на пільги, в тому числі:

1206 ветеранів війни;    4202 ветеранів праці;    2099 дітей війни;          70 ветеранів ВС, ОВС;          2016 осіб з інвалідністю;        11 жертв нацистських переслідувань;      267 осіб, які мають право на пільги за професійною ознакою;   5764 пенсіонерів;          2289 багатодітних сімей та дітей з багатодітних сімей. 

     Упродовж   2018 року   за рахунок субвенцій з державного бюджету надано пільги населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на загальну суму 7118,9 тис. грн. в т.ч. нараховано пільгу для придбання твердого палива і скрапленого газу в готівковій формі на загальну суму 4424,01 тис. грн. 3604 домогосподарствам.

Також , подано документи для відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни  11 чол. на суму 20,0 тис.грн.

 

 

В районі обліковується:   

- 9 сімей загиблих військовослужбовців - учасників АТО;

- 26 осіб, яких було поранено з початку проведення антитерористичної операції;

- 373 демобілізованих військовослужбовців,  в т.ч. 368 надано статус  учасника бойових дій (із них працівники МВС-38, Національна Гвардія – 14, прикордонники- 25, Мін. Оборони України – 296 ).

 Відповідно до Закону   України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено статуси:

-          інваліда війни – 24 особам;

-          члена сімей загиблого ветерана війни -  19 особам.

    З метою соціального супроводу сімей військовослужбовців та забезпечення потреб  демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції і родин загиблих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції в районі складено  392  соціальних паспортів ( в т.ч. паспортів демобілізованих учасників АТО -373 та членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО – 19 ).

    67 військовослужбовців перебувають на обліку для отримання санаторно-курортної путівки, 40 чол.  пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах, з них   в санаторії «Дениші»- 18 чол.

 

   Згідно кошторисних призначень на 2018 рік  передбачено 194,1 тис.грн. на оплату санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, учасників бойових дій - учасників АТО, згідно трьохсторонньої угоди. Протягом  року оздоровились 24 учасників АТО.

 

     Реабілітацію (медичну, соціальну, психологічну) отримали 65  військовослужбовців.

    Управлінням праці здійснюється  соціальний  супровід сімей загиблих учасників АТО.

     Станом на 01.01.2018 року  74 учасників АТО перебувають на черзі на виділення земельної ділянки,  59 учасників АТО перебувають на квартирному обліку.

   

    Основним напрямом професійної адаптації  є навчання учасників АТО на водіїв. Згідно  угоди з  Олевським ТСОУ на надання послуг по підготовці водіїв транспортних засобів, навчання пройшли 2 учасники антитерористичної операції, на що було спрямовано 12,0 тис.грн.

 

    22.02. 2018  року рішенням районної ради №269 затверджено  Програму

соціальної підтримки учасників  антитерористичної операції та  членів сімей загиблих учасників  антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Олевського району на 2018-2021 роки.

       На виконання зазначеної програми з  районного бюджету виділено 161,8 тис. грн..

З початку року надано матеріальної допомоги  : 

 - 13 учасникам  антитерористичної операції на загальну суму 1,8 тис. грн.,

 - 16  військовослужбовцям, рядового, сержантського та старшинського складу, які уклали контракт про проходження військової служби на загальну суму 160,0  тис. грн..

 

   Також, матеріальна допомога надається учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції за рахунок коштів районного, місцевих бюджетів, громадських організацій та коштів спонсорів.

      Діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням в школах району, а також діти, батьки яких є  учасниками АТО  звільнені від плати за відвідування дошкільних навчальних закладів.

 

      Згідно порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби,  протягом  2018 року 40 особам нараховано та виплачено матеріальну допомогу на  суму 69,9  тис. грн.

 

    На виконання районної комплексної Програми соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2018-2019 роки, з районного бюджету протягом  2018 року  виділено   кошти у сумі 380,9 тис. грн.,а саме:

     107,2 тис.грн. на відшкодування видатків на медичне обслуговування інвалідів та ветеранів війни;

      216,9 тис. грн.  для надання адресної  грошової підтримки  інвалідам, ветеранам війни та праці, пенсіонерам та незахищеним верствам населення, які потрапили у скрутне матеріальне  становище, на вирішення матеріально-побутових проблем.

      47,5 тис.грн. на відшкодування видатків за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті.

       9,3 тис.грн. на відшкодування видатків за надані пільги окремим категоріям громадян з оплати послуг зв"язку.

 

     З  метою забезпечення надання адресної  грошової підтримки  інвалідам, ветеранам війни та праці, пенсіонерам та незахищеним верствам населення, які потрапили у скрутне матеріальне  становище, на вирішення матеріально-побутових проблем в районі прийнято розпорядження голови Олевської районної держадміністрації від 29 лютого 2016 року № 47 «Про затвердження Порядку надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці, пенсіонерам, незахищеним верствам населення».

З початку  2018 року проведено 12  засідань комісій , згідно рішень якої таку допомогу отримали  55  громадянин району, на суму 55,7  тис. грн.

Олевській ЦРА №32 відшкодовано видатків  на медичне обслуговування інвалідів та ветеранів війни  107,2 тис. грн.

ЖФ ПАТ «Укртелеком» відшкодовано видатків за надані пільги окремим категоріям громадян з оплати послуг зв"язку 9,3 тис грн..

         ДТГО «Південно-західна залізниця» відшкодовано видатків за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті 47,5 тис.грн.

 

       Протягом  2018 року управлінню було виділено 1898,4 тис.грн.  на забезпечення осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме :

-         кріслами колісними – 34 шт.;

-         засобами реабілітації – 32 шт.;

-         протезно-ортопедичними виробами – 124 шт.;

-         протезування молочної залози – 63 шт.;

-         ортопедичне взуття – 67 пар;

-         ремонт технічних засобів реабілітації – 7 шт.;

-         отримали компенсацію за придбання спеціальних засобів для спілкування – 4 особи.  

   Проведено виплату грошових компенсацій інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів 25 особам на суму 3,9 тис.грн. та на транспортне обслуговування  110 чол. на суму 22,5 тис. грн.

   Упродовж 2018 року   оздоровлено в санаторіях підвідомчих Мінсоцполітики  33    чол.,  в т.ч. :

-20 осіб з інвалідністю загального захворювання;

-13 ветеранів війни.

     Згідно кошторисних призначень на 2018 рік передбачено 75,3 тис.грн. на оплату санаторно-курортного лікування інвалідів загального захворювання згідно трьохсторонньої угоди.

       Станом  на 01.01.2019року оздоровлено 9 чол. Кошти використані в повному обсязі.

 

 

    В КУ «Олевському міському центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» Олевської міської ради  проходить реабілітацію 70  дітей. В центрі проводяться заходи   спрямовані на розвиток та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю.  

   В районі створено умови для вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціально-культурного призначення: органів державної влади та місцевого самоврядування (25 об’єктів), закладів освіти (44 об’єктів ), органів праці та соціального захисту населення (1 об’єкт), органів Пенсійного фонду (1 об’єктів ), медичні заклади (65 об’єктів), заклади культури(49 об’єкти ), поштового відділення (23 об’єкти ), залізничні вокзали (1 об’єкт).

  Проведено одне засідання районного комітету для забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

    Протягом    2018 року  на адресу управління праці та соціального захисту населення надійшло  204  письмових  звернень ,  особисто звернулося 1755  громадян.

    В засобах масової інформації  проводиться роз’яснювальна робота з питань  праці та соціального захисту населення. Так,  протягом  року в районній газеті  “Зорі над Убортю»  надруковано 74 статті  та  19 статтей в газеті “Незалежна”.

 

В КУ «Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  Олевської міської ради на обслуговуванні знаходиться 356 чол. з них:

 - ветеранів ВВв та членів сімей загиблих ветеранів  43 чол.;

 - ветеранів праці – 136 чол.;

 - інвалідів усіх груп та категорій – 62 чол.;

 - одиноких громадян – 281 чол.

Обслуговуванням даної категорії громадян займаються 31 соціальних робітників.

З початку року   працівниками територіального центру було відвідано 176 підопічних, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі. Прийнято на обслуговування у відділення соціальної допомоги вдома – 25 громадян.

В Кишинському стаціонарному відділенні проживає 42 підопічних з них:

- ветеранів ВВв – 7 чол.;

- ветеранів праці – 8чол.,

- інвалідів усіх груп та категорій – 11 чол.

Було надано послуг швачкою відділенням організації надання соціально-побутових послуг 89 підопічним на суму 7,2 тис.грн.          

Встановлено суворий контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в приміщеннях управління праці та соціального захисту населення, територіального центру,стаціонарного відділення та центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

 

Проблемні  питання:

-         відсутність законодавчих актів, щодо  врегулювання  питання видачі  дублікатів посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 з числа, що проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю; 

 - блокування рахунків управлінням Державної казначейської служби України в Олевському районі на виконання рішення Господарського  суду Житомирської області від 04.10.2018 року, щодо стягнення з управління праці та соціального захисту населення Олевської райдержадміністрації на користь  ПАТ «Укртелеком» в особі Житомирської філії ПАТ «Укртелеком» вартості телекомунікаційних послуг, наданих пільговій категорії населення;

-         проблемним залишається  питання щодо  забезпечення житлом військовослужбовців учасників АТО( станом на 01.10.2018р. потребують  59 чол.);

 

-          відсутність житла для надання особам які переселились з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО; 

 

-         відсутність коштів на сплату судового збору, що унеможливлює подання апеляційних скарг до суду;

 

-         відсутність коштів для сплати виконавчого збору  за примусове виконання рішень суду;

 

-          відсутність фінансування на ремонт  системи опалення приміщення управління праці та соціального захисту населення, а також відсутність автотранспорту (на балансі в управлінні знаходиться автомобіль ВАЗ-2105 1992 року випуску, строк експлуатації якого давно минув), що ускладнює вирішення питань соціального захисту сімей загиблих учасників АТО, демобілізованих військовослужбовців та інших громадян району;

 

-         зростання заборгованості за бюджетною програмою «Компенсація за втрачене майно та оплата витрат у зв’язку  із переїздом на нове місце проживання громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рішеннями суду;

 

-         недостатність коштів для фінансування витрат понесених від перевезення  пільгової категорії громадян району ;

 

-         недостатність  коштів для фінансування  витрат за надані пільги на послуги  зв’язку.

      

     Проблемні питання КУ «Територіального центру соціального обслуговування    (надання соціальних послуг)» Олевської міської ради - це відсутність коштів на:

-          ремонт даху в Кишинському стаціонарному відділенні для постійного проживання.     

Шляхи вирішення:

   Внесення до законодавчих актів України відповідних змін, а саме:

- врегулювання питання видачі дублікатів посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 з числа, що проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю;

-  забезпечення житлом учасників бойових дій  із числа військовослужбовців, які брали участь  в АТО, та потребують поліпшення житлових умов.

    Виділення коштів на придбання  автомобіля, проведення капітального ремонту системи опалення, заміна електропроводки в приміщенні управління праці.

  Виділення коштів для забезпечення  виконання рішень суду.

  Виділення коштів для покриття витрат за телекомунікаційні послуги, надані пільговій категорії населення.    

 

 Начальник  управління

                          О.Островська

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує