Головна / Новини / Новини регіону / На Олевщині вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

28.11.2020

Категорія: Новини регіону

На Олевщині вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

На Олевщині вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

Сьогодні, 28 листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. День пам’яті був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму приховування правди про нього, вчені досі продовжують обговорювати точну кількість жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Але мова йде про мільйони обірваних, вбитих страшною зброєю масового ураження – голодом – людських життів.

Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів. 

Вшанування пам’яті жертв Голодомору є важливим запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому.

 В Олевську на площі Соборній  0 16.00 год. до Дня пам’яті жертв голодоморів, відбувся мітинг-реквієм. Участь у ньому взяли  голова Олевської адміністрації Лариса Хоречко, голова районної ради Олександр Ковальчук, депутат Житомирської обласної ради Олег Казюк, працівники установ та організацій, і небайдужі жителі району.

 

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодоморів та поставили лампадки у формі хреста. 

Цьогоріч в умовах карантину згадаймо родинні історії та вшануймо жертв Голодомору у родинному колі. Долучайтеся до Акції «Запали свічку пам’яті». Запалена свічка у вікні кожної домівки увечері, 16.00, 28 листопада стане виявом нашої пам’яті та віри у майбутнє.

 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує