Головна / Новини / Новини регіону / Обережно, грип!

23.02.2018

Категорія: Новини регіону

Обережно, грип!

Актуальними на сьогоднішній день та період року є захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

        Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.

        Грип має симптоми, схожі з іншими ГРВІ, але є набагато небезпечнішим. Тому  перші симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Грип небезпечний своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та хронічно хворих. Найбільш часті ускладнення – легеневі. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Нерідкими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо.

         Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

       На що необхідно звернути увагу:

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.

Викликайте “швидку” чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Прості речі рятують життя:

Вірус грипу небезпечний, але можна уникнути зараження ним навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

          Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Вакцинація: найефективніший засіб захисту

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

           Варто пам’ятати, що розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. При цьому тривалість імунітету коливається від 6 до 12 місяців.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

           Не втрачайте можливості захистити себе і своїх дітей від грипу. Вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку і ефективність!

 

Олевське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує