Головна / Новини / Новини регіону / Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю

03.12.2020

Категорія: Новини регіону

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю

   Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги суспільства  до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.  

   Тому, одним із надзвичайно відповідальних завдань всіх органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування є комплексне розв’язання проблем осіб з інвалідністю.       

В нашому районі проживає  3468  осіб з інвалідністю,  з них на території:

 Олевської ОТГ- 3209 осіб;

 Білокоровицької  ОТГ- 259 осіб; 

Із загальної кількості    351 становлять діти з інвалідністю.

   Протягом 2020 року  до  управління  праці та соціального захисту населення передані індивідуальні програми реабілітації на 215 осіб з       інвалідністю, які потребують працевлаштування, забезпечення технічними засобами пересування, засобами медичного призначення, спеціальними пристроями для лікувальної фізкультури, спілкування, навчання та ін.

  Відповідно до зазначених програм  видано направлень на забезпечення технічними засобами реабілітації 140 особам, та 27 на забезпечення протезно-ортопедичними виробами. 

  Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, протягом   2020 року із державного бюджету було виділено   1808,9 тис. грн.  на забезпечення осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме :

 

71 дитина з інвалідністю отримує реабілітаційні послуги з соціально-побутової, фізичної та психолого-педагогічної реабілітації в КУ «Олевському міському центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Олевської міської ради. 

      З метою  забезпечення надання адресної  грошової підтримки  інвалідам, ветеранам війни та праці, пенсіонерам та незахищеним верствам населення, які потрапили у скрутне матеріальне  становище, на вирішення матеріально-побутових проблем,  в районі  діє комплексна Програма соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2020 рік, на виконання якої з районного бюджету протягом  року було   виділено   кошти у сумі   210,0 тис. грн., які були спрямовані на надання матеріальної допомоги громадянам  району. 

        Упродовж   2020 року   оздоровлено в санаторіях підвідомчих Мінсоцполітики  27 чол.,  в т.ч. :

-  21 особа з інвалідністю загального захворювання;

-   6 ветеранів війни.

    Згідно кошторисних призначень на 2020  рік передбачено:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує