Головна / Новини / Новини регіону / Соціально-виховна, профілактична робота з неповнолітніми суб’єктами пробації

23.12.2019

Категорія: Новини регіону

Соціально-виховна, профілактична робота з неповнолітніми суб’єктами пробації

Співробітниця Олевського районного сектору філії Центру пробації у Житомирській області провела соціально-виховну, профілактичну роботу з неповнолітніми суб’єктами пробації.

20 грудня 2019 року фахівець Олевського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області Інна Стожук детально роз’яснила неповнолітнім правила поведінки та вимоги правил безпеки в період новорічних, різдвяних свят та зимового відпочинку.

Основною метою проведеної роботи є попередження вчинення правопорушень у громадських місцях, запобігання порушення порядку виготовлення, зберігання, використання піротехнічних засобів та самовільного вирубування ялинок. З неповнолітніми та їх законними представниками було обговорено правила безпечного встановлення ялинок та гірлянд, правильного використання бенгальських вогнів, хлопавок, свічок та піротехніки, а також приділено увагу правилами безпеки під час масових заходів та правилам поведінки на льоду. Важливо дотримуватися всіх правил поведінки та безпеки, оскільки це може вберегти від пожеж, травм,  нещасних випадків та запобігти заподіянню шкоди як суспільству, так і довкіллю. 

Піротехнічні засоби становлять потенційну небезпеку. Іноді вибухові вогні не встигають загаснути та падають на дахи чи у вікна будинків, являючись причиною виникнення пожеж. Бувають випадки, коли неякісні феєрверки вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

Тому, щоб уникнути нещасних випадків та травмування, необхідно купувати лише сертифіковану піротехніку. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності. При відсутності цього піротехнічний виріб вважається контрафактним, а його реалізація і використання заборонені. Також категорично заборонена реалізація будь-яких піротехнічних засобів особам віком до 18 років.

Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою адміністративну відповідальність за ст.195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.

Використання феєрверків, петард та інших піротехнічних засобів загрожує не лише фізичному здоров’ю населення, а й шкідливо впливає на стан навколишнього середовища. Дим феєрверку насичений дрібними частками металу, і дим від нього утворюється через сполуки калію та алюмінію, що суттєво забруднюють атмосферне повітря, залишки феєрверку, змиваються дощем і потрапляють до стічних вод річок та озер, що призводить до забруднення підземних вод.

Кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці, ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки. Незаконні вирубки новорічних ялинок несуть шкоду екології та збитки для держави.

Найвідоміша альтернатива живій ялинці – штучна ялинка. Вона звісно коштує дорожче ніж жива, проте вона може бути використана ще багато років і таким чином не заподіюється шкода довкіллю. З такої ялинки не обсипається хвоя і не крапає липка смола. Але якщо ви вирішили придбати живу ялинку, то слід звертати увагу чи офіційно облікована вона. На даний час кожна ялинка має бути з бирками (чіпами), які мають свій номер та штрих-код.

Потрібно пам’ятати, що  за самовільні порубки чинне законодавство передбачає адміністративну відповідальність у декілька сотень гривень штрафу, додатково сплачується збиток завданий державі, який іноді може сягати декілька тисяч гривень в залежності від віку дерева.

 

Фахівець Олевського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області

Інна СТОЖУК

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує