Головна / Новини / Новини регіону / ТИЖДЕНЬ ПРАВА «ЗАКОН У МОЄМУ ЖИТТІ»

25.04.2018

Категорія: Новини регіону

ТИЖДЕНЬ ПРАВА «ЗАКОН У МОЄМУ ЖИТТІ»

ТИЖДЕНЬ ПРАВА «ЗАКОН У МОЄМУ ЖИТТІ»

 

На виконання Рекомендації Житомирської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 27 березня 2018 року про проведення заходів в рамках обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті», з метою підвищення рівня правової освіти та створення належних умов для набуття учнівською молоддю правових знань, забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки, у закладах освіти району з 23 по 27 квітня 2018 року проводиться тиждень правових знань «Закон у моєму житті». Тиждень права передбачає проведення правопросвітніх заходів, ініційованих та впроваджених Міністерством юстиції України, її територіальними органами, та, зокрема, Всеукраїнською міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти.

Закон у житті кожного з нас займає важливе значення, адже кожна людина в своєму житті керується певними правилами загального співіснування з іншими людьми. Саме завдяки цим правилам людство розвивалося в усі часи. Люди поступово приходили до думки, що, тільки обмежуючи себе у чомусь, можна домогтися позитивного результату від загальної праці. В іншому випадку всі б займалися лише тим, чим їм хочеться, і ніякого прогресу в розвитку людини і суспільства не було б. У різні часи всі ці правила мали різну форму, найбільш поширеною з цих форм і є закон.

Закон також виступає в ролі регулятора суспільних відносин, він захищає права громадян і держави. Саме тому неможливо уявити існування і функціонування країни без системи законодавства, так і у зворотному випадку громадські відношення не будуть впорядковані належним чином.

Демократичні держави, якими і є більшість сучасних розвинених країн, не мають можливості здійснювати який-небудь вид діяльності поза системою загальнообов’язкових правил. В обов’язки права входить регулювання внутрішніх взаємин у державному механізмі та оформлення структури держави. За допомогою права закріплюють форму державного устрою, політичний режим і форму правління певної держави. Закони  визначають компетенцію державних органів і компетенцію посадових осіб, що й представляють державні органи.

І зовнішні, і внутрішні функції держава також реалізовує за допомогою права. І багато в чому успішність реалізації тієї чи іншої функції держави залежить від того, наскільки вона закріплена нормами законодавства.

В нашій країні існує величезна кількість найрізноманітніших законів. Сучасне суспільство побудоване таким чином, що закони вважаються не злом, а добром, відповідно, вони приймаються законодавчим органом країни, який до цього був обраний громадянами країни. Тому цілком можна говорити, що закон у більшості випадків є волею народу загалом і кожного конкретного громадянина окремо.

Проведення таких заходів, як тижні права є дуже корисними та пізнавальними, оскільки кожна людина повинна знати свої права та обов’язки, з повагою ставитися до суспільства та дотримуватися норм законодавства, знати як захистити себе, якщо твої права порушують.

Пропонуємо всім бажаючим взяти участь у проведенні обласного тижня права «Закон у моєму житті»

Підготувала: Головний спеціаліст-юрисконсульт апарату Олевської районної державної адміністрації Колядич Н.П.

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує