Головна / Новини / Новини регіону / Україна не повністю відповідає мінімальним стандартам із припинення торгівлі людьми, однак вживає чимало зусиль із подолання проблеми.

26.09.2019

Категорія: Новини регіону

За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході, демографічні показники жертв торгівлі людьми з України змінились. Жертвами більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки.

Департамент комунікації Нацполіції повідомляє, що впродовж поточного року зареєстровано 189 кримінальних правопорушень за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. З них 91 випадок — трудова експлуатація, 69 — сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення в злочинну діяльність, а також по два факта торгівлі дітьми та сурогатного материнства.

Форми сучасного рабства

 

Факти:

40,3 мільйона жителів планети перебувають у сучасному рабстві  

10 мільйонів дітей

24,9 мільйона людей на примусовій праці

15,4 мільйона людей у примусовому шлюбі

4,8 мільйона людей у примусовій сексуальній експлуатації

 

Поліцейські підрозділу по боротьбі з торгівлею людьми Національної поліції України встановили 159 осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії та повідомили їм про підозру. Окрім того, за п’ять місяців 2019 року поліцейські викрили 16 організованих груп, які діяли у сфері торгівлі людьми. На думку експертів, торгівля людьми залишається серйозною проблемою для України, та попри активні зусилля уряду, країна поки не відповідає мінімальним стандартам її подолання.

Але якщо говорити про ці стандарти, виникає питання: чи є у повсякденному житті кожного з нас профілактично-просвітницький «чек ліст» щодо проблеми торгівлі людьми?

Як ви можете протидіяти торгівлі людьми?

(кілька рекомендацій на основі досвіду Офісу моніторингу та боротьби з торгівлею людьми США)

Вивчіть показники торгівлі людьми, щоби допомагати визначати потенційну жертву —  інформаційні семінари щодо торгівлі людьми доступні для зацікавлених жителів громад, представників підприємств, правоохоронних органів, освітян та держслужбовців. У Сполучених Штатах заохочуються дії громадян щодо повідомлення правоохоронних органів стосовно потенційних жертв торгівлі людьми. Для цього є можливість зателефонувати 911 або на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми.

В Україні працюють гарячі лінії, номери яких доступні на сайті  http://www.527.org.ua/

Hood-trafficking-campaign-banner1.jpg

Будьте поінформованим споживачем товарів та послуг: дізнавайтеся, хто збирав овочі, які вживає ваша родина, хто зробив ваш одяг, чи є в мережах відкритий список товарів, які було вироблено з використанням дитячої праці; чи є журналістські розслідування ланцюжків збуту товарів, за якими ховаються факти рабства.

Медичні та соціальні працівники мусять знати, як визначити індикатори торгівлі людьми, поширювати ці знання та надавати безкоштовні послуги жертвам торгівлі людьми.

 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує