Головна / Новини / Новини регіону / Україна переходить на цифрове телемовлення. Запитання та відповіді

23.08.2018

Категорія: Новини регіону

31 серпня 2018 року в Україні має відбутися перехід до цифрового телебачення.


Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. 


Аналогове телебачення буде вимкнено на заміну більш прогресивному цифровому стандарту, перевагами якого є висока якість телевізійного сигналу та більша кількість програм.


Чим відрізняється цифрове телемовлення від аналогового, які його основні переваги?  


В аналоговому стандарті один канал транслює одну телепрограму. В цифровому стандарті на одному телевізійному каналі транслюється вісім телепрограм.


Серед переваг цифрового стандарту мовлення є можливість приймати на одному каналі до 16-ти телевізійних програм та отримувати додаткові сервіси та послуги.


Цифровими передавачами для безкоштовного перегляду поширюється 28 загальнонаціональних телеканалів та до 4 регіональних телеканалів у кожній з областей України.


Перехід на цифровий стандарт мовлення забезпечить ефективне використання радіочастотного ресурсу.


Що необхідно для прийому цифрового ефірного телебачення? 

 

Цифровий ефірний приймач (тюнер/приставка), який підтримує стандарт DVB-T2 або телевізор із вбудованим тюнером стандарту DVB-T2. 

 

Широкосмугова антена метрового діапазону та/або дециметрового діапазону.

 

Для прийому цифрового телевізійного сигналу не потрібна спеціальна антена, оскільки наразі цифровий телевізійний сигнал поширюється в діапазоні дециметрових хвиль. Проте слід врахувати, що для впровадження нового мультиплексу з новим переліком програм розглядається метровий діапазон хвиль. З огляду на зазначене, доцільно використовувати широкосмугову антену. 


Як відбувається прийом сигналу? 


Прийом сигналу здійснюється з ефіру.


Джерело сигналу – найближчий передавач. 


У Житомирській області розташовано 9 передавачів

 

 

Приймальну антену слід спрямувати в напрямку передавальної станції та налаштувати максимальний рівень сигналу для даної точки прийому. З місця встановлення приймальної антени в напрямку передавальної станції не повинно бути перешкод, таких як високі будинки, дерева, лінії електрозв’язку тощо. 


Нагадаємо, що в облдержадміністрації працює «гаряча лінія» голови облдержадміністрації Ігоря Гундича. За додатковою інформацією щодо переходу на цифрове телемовлення та інших питань звертайтеся за номером (0412) 42-02-02 у будні дні з 09.00 до 18.00 год. 


Довідково  


Відповідно до міжнародних зобов’язань в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2.


Абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен зазначені зміни не стосуються.


31 липня 2018 року аналогове телевізійне мовлення припинилося у місті Києві та Кіровоградській області. 

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує