Головна / Новини / Новини регіону / Як учаснику АТО отримати санаторно - курортну путівку?

07.12.2017

Категорія: Новини регіону

ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО:

Як учаснику АТО отримати санаторно - курортну путівку?

 

Запитання: З метою покращення якості санаторно-курортних послуг та прискорення процедури оформлення путівок Кабінетом Міністрів України внесено ряд зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

Відтепер учасник АТО має можливість самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань та пріоритетів/

ЯК ОТРИМАТИ ПУТІВКУ?

Відповідь: Згідно постанови КМУ від 31 березня 2015 року №200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Щоб стати на облік необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву, медичну довідку лікувальної  установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує  безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної  операції

в районах її проведення.

 

Запитання: ЯК МОЖНА ОБРАТИ САНАТОРІЙ?

Відповідь: У березні 2017 року були затверджені зміни в Порядку забезпечення санаторно - курортними путівками УБД та інвалідів війни.

Згідно Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року учасники АТО  отримали право вибирати заклад санаторно - курортного лікування самостійно.

Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соціального  захисту населення, особою та санаторно-курортним закладом  укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до управління праці та  соціального захисту населення, де працівники зобов’язані  ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки.

Після отримання необхідної інформації особа має 10 днів на те, щоб визначитися з вибором санаторію.

Основною законною підставою для відмови може бути відсутність у закладі санаторно-курортного лікування належних умов відповідно до діагнозу  особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.

 

Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з  Мінфіном. На сьогодні відповідно до затвердженого наказу для  УБД  - 6300 грн.(з ПДВ), для інвалідів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції –5250 грн.(без ПДВ).

 

Запитання: ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ВІДБІР САНАТОРІЇВ, В ЯКИХ МОЖНА ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ?

Відповідь: Відповідно до діючого законодавства для включення до  переліку закладів, які можуть приймати учасників бойових дій санаторно -курортний заклад повинен подати до органу соціального захисту населення наступні документи: –підтвердження про наявність ліцензії на провадження господарської  діяльності з медичної практики та присвоєння вищої або першої  акредитаційної категорії,

– гарантійний лист про згоду на лікування за відповідним профілем осіб  (із зазначенням дати заїзду щодо кожної особи) та про готовність до укладення угоди,

– інформацію про умови проживання та харчування;

– перелік процедур, що можуть надаватись особі під час санаторно-курортного лікування відповідно до медичних рекомендацій –інформацію про вартість путівки.

Надання путівки учаснику АТО оформлюється шляхом укладання  тристороннього договору між органом соціального захисту населення, особою  та санаторно - курортним закладом. Органи соціального захисту населення та особи укладають договір у трьох примірниках.

 

Запитання: ЯКИЙ ТЕРМІН  ПЕРЕБУВАННЯ В САНАТОРІЇ?

Відповідь: Термін перебування в санаторії складає 18 - 21 день.

У базову вартість путівки, яку покриває держава, входить перелік послуг, затверджений наказом Мінсоцполітики.

На  сьогодні Мінсоцполітики розробляється перелік базових послуг, які мають надаватися санаторно-курортними закладами.

В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, Лікувально -діагностичні процедури.Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.

За бажанням особи, їй можуть  надаватися додаткові послуги за умови  оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих п

ослуг за рахунок власних коштів.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з  санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соціального захисту населення і є підтвердженням  отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторієм.

 

Запитання: ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ОПЛАТА ПУТІВКИ?

Відповідь: Виконання постанови КМУ №110 забезпечується за рахунок  коштів державного бюджету. Санаторно-курортне лікування учасників АТО здійснюється в межах бюджетної програми "Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням" (КПКВК 2505150).

Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти  виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Тобто кошти на путівки перераховуються до органу соціального захисту населення відповідно до потреби в забезпеченні путівками. Якщо черга на путівки в районі більша, то і коштів орган соцоціального захисту населення отримає більше.

Для отримання коштів за путівку санаторно-курортний заклад, після надання особам послуг лікування, подає органу соціального захисту населення акт наданих послуг та документ щодо проведення розрахунків згідно з умовами договору.

У разі дострокового вибуття особи із санаторно-курортного закладу  орган соціального захисту населення здійснює відшкодування вартості лише використаної частини путівки. Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторнокурортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

Оскільки, оплата путівки проводиться лише після того, як особа  Пройшла повний курс лікування, є можливість відмовитися від лікування в разі  надання неякісних послуг та обрати собі інший санаторій. Таке нововведення однозначно є стимулом для санаторних закладів для покращення умов та надання послуг належної якості.

 

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном управління праці та соціального захисту населення:2-29-98

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує