Головна / Новини / Події / 09 січня відбулося виїзне засідання ради регіонального розвитку Житомирщини в Олевському районі

09.01.2019

Категорія: Події

09 січня відбулося виїзне засідання ради регіонального розвитку Житомирщини в Олевському районі

   Сьогодні, 9 січня, під головуванням голови Олевської адміністрації Дмитра Лазаренка відбулось виїзне засідання ради регіонального розвитку Житомирщини в Олевському районі. Раніше такі засідання за дорученням голови ОДА Ігоря Гундича були проведенні майже у всіх районах Житомирської області. На виїзне засідання ради регіонального розвитку Житомирської області  були запрошені: народний депутат України АРЕШОНКОВ Володимир Юрійович, депутати обласної ради, голова, заступник та депутати районної ради, начальники відділів, управлінь райдержадміністрації, голови, заступники та керівники структурних підрозділів територіальних громад району, старости, керівники підприємств, установ, організацій, начальники районних управлінь, організацій, установ, представники ЗМІ. Засідання відбулося за участю ЩЕБЕТОВА Романа Олеговича – заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації.

На розгляд засідання ради регіонального розвиткуЖитомирщини в Олевському районі були  винесені питання перспективного плану розвитку Олевського району на 2019-2021 роки.

Першим виступив голова Олевської РДА Дмитро Лазаренко, який зазначив:

-  Що ще під час президентської кампанії 2014 року Петром Порошенком була обіцяна програма децентралізації, яка була повністю реалізована українським Урядом. Її ціллю було порвати раз і назавжди з централізованою радянською системою. Віддати повноваження і ресурси у громади.  Завдяки реформі громади здобули ресурс, фінанси, повноваження – значний інструментарій і можливості для забезпечення повноцінного місцевого розвитку. Добровільне об'єднання територіальних громад дозволило новоутвореним органам місцевого самоврядування дістати відповідні повноваження та ресурси, що їх раніше мали міста обласного значення.

Ця реформа передбачає також  і відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями – за ефективність своєї роботи.

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі на відкритті Сьомого засідання Ради регіонального розвитку зазначив, що  реформу децентралізації ми робили саме для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини, яка приймає не лише політичні рішення, а має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем людей – скоротити відстань від людини, яка приймає рішення, до громади. Бо децентралізація - це і прийняття політичних та владних рішень. Це чіткий розподіл  відповідальності – відповідальності Президента, Уряду, центральної влади і відповідальності влади місцевої. І суспільство повинно точно знати за що з кого питати, бо в багатьох громадах ми вже бачимо ознаки змін.

Олевський район один з перших розпочав втілювати децентралізаційну реформу.

Вже 18 грудня 2016 року на території Олевського району відбулися перші вибори голів та депутатів Олевської та Білокоровицької об’єднаних територіальних громад, які охопили 96% населення і 94% від загальної площі району. Вони зараз отримали зовсім  іншу, в рази й на порядки міцнішу фінансову базу.

Одержані в результаті децентралізації повноваження та ресурси надали новоутвореним органам місцевого самоврядування більше можливостей для розвитку територій, створення сучасної освітньої, медичної, транспортної, житлово-комунальної інфраструктури. Зокрема, тепер заклади освіти, охорони здоров’я, культури повністю належать об’єднаним територіальним громадам.

Після прийняття низки законів щодо децентралізації повноважень і регулювання земельних відносин громади з наступного року дістануть право розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

Зі свого боку держава стимулює процес добровільного об’єднання шляхом фінансової підтримки формування необхідної інфраструктури для ОТГ.

Кошти державної субвенції розподілилися між двома об’єднаними територіальними громадами за чіткою формулою залежно від кількості населення і площі громади.

Олевською  обєднаною громадою на розвиток інфраструктури протягом 2017-2018 років використано коштів державної субвенції понад 62,5 млн.грн.

Білокоровицькою – понад 4,2 млн.грн.

Вагомим здобутком 2018 року стало надання можливості районним державним адміністраціям приймати участь у приведенні  автомобільних доріг загального користування місцевого значення до належного транспортно-експлуатаційного стану та забезпечення безпеки руху, проведення комплексу заходів з ямкового ремонту та ремонтного профілювання дорожнього покриття.

Загальна сума використаних на зазначені цілі в 2018 році коштів становить 7248,9 тис. грн.

Завдяки приватним інвестиціям Михайла Весельського та ініціативності Радавельської громади за рік вдалося реконструювати колишню Радовельську загальноосвітню школу, на базі якої було створено Біотехнологічний ліцей «Радовель» як приклад нової сучасної школи.

У ліцеї проведено повну термосанацію, в тому числі замінено покрівлю, вікна і двері на енергозберігаючі, модернізовано систему опалення (кожен поверх опалюється окремо), вентиляцію, утеплено фундамент шляхом облицювання камінням, замінено електромережу, облаштовано санвузли та душові кабіни, проведено капітальний ремонт усіх приміщень школи. Усі класи, спортивну залу, актову залу, майстерню, гончарну майстерню, клас танців та боротьби оснащено сучасними меблями. Більшість кабінетів обладнано комп’ютерами, інтерактивними панелями. Побудовано очисні споруди, проведено благоустрій територій.

За кошти державного фонду регіонального розвитку вдається поступово, щороку, крок за кроком продовжувати добудову наймасштабнішого проекту м. Олевська – Олевської гімназії.

Будівництво нового корпусу Олевської, тоді ще загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1, розпочалося у грудні 1992 року. За останні роки вдалося провести добудову блоку початкових класів, термосанацію, встановити інженерні мережі та комунікації, вікна, двері, реконструювати покрівлю, зробити зовнішнє та внутрішнє оздоблення.

Вагомим внеском в покращення надання невідкладної допомоги для жителів району було придбання меценатом М.Весельським сучасної швидкої допомоги, яка оснащена сучасним обладнанням: дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, електровідсмоктувач, функціональні носилки тощо. Автомобіль швидкої допомоги працює у складі Житомирського центру екстреної допомоги та медицини катастроф. При необхідності спеціалізований медичний транспорт доставляє хворих до обласної лікарні.

Для Центру первинної медико-санітарної допомоги за сприяння народного депутата України Володимира Арешонкова придбали новий автомобіль Renault Dokker, вартістю 462 200 гривень.

Для комунальної установи «Олевська центральна лікарня» було закупено автомобіль Ford Transit Minibus, який придбаний за кошти, які надійшли внаслідок продажу приміщення, яке було передано зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ міста району у спільну власність Олевської ОТГ.

Після 20-ти років очікування в Олевську вдалося реконструювати і відкрити очисні споруди із застосуванням енергоощадних технологій. Завдяки спільним зусиллям органів центральної та місцевої влади вдалося остаточно закрити питання з реконструкцією очисних споруд. Профінансовано проект за рахунок коштів Міністерства екології – 12,0 млн.грн. та 120,0 тис.грн. виділила Олевська об’єднана територіальна громада. Потужність об’єкту складає 500 метрів кубічних на добу. Цього цілком достатньо для міста.

Ці проект є гарним прикладом того, як вміють співпрацювати різні гілки влади від уряду, парламенту, до органів місцевого самоврядування.

У ПЕРСПЕКТИВІ району:

- будівництво сучасної Радовельської амбулаторії, трьох сільських амбулаторій та придбання автомобілів для цих амбулаторій. Вже незабаром стартує будівництво амбулаторії у селі Хочине (Олевська ОТГ).;

- проведення ремонту доріг загального користування місцевого значення Олевськ - Покровське, Олевськ – Тепениця, Камянка – Лопатичі, Білокоровичі – ст.Білокоровичі;

- придбання шкільного автобусу для ліцею «Радовель»;

- проведення вуличного освітлення в с.Радовель;

- будівництво полігону та заводу по переробці ТПВ у с.Радовель;

- реконструкція стадіону «Колос» у м. Олевську;

- будівництво безпекового центру у с. Хочине;

- будівництво ЦНАПу у Білокоровицькій ОТГ.

На завершення свого виступу  Дмитро Олексійович наголосив, що лише спільними зусиллями за формулою «органи центральної влади + органи виконавчої влади + органи місцевого самоврядування + жителі громад» можливо досягти мети. Люди мають не лише чути про ці проекти, вони повинні їх бачити, у себе біля дому, в теплій школі, новій амбулаторії, реконструйованому садочку, у відремонтованій дорозі. Це і є символи змін, які дає нам децентралізація.

І хоча реформа децентралізації ще далека до завершення, вона належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило».

Слово для виступу про перспективи розвитку Білокоровицької сільської ради було  надано КОЦУРУ Сергію Леонідовичу – Білокоровицькому сільському голові, який  розповів про основні здобутки громади. А також зазначив, що реформа децентралізації допомогла Білокоровицькій громаді рухатись у напрямку розвитку.

Слово для виступу про перспективи розвитку Олевської міської ради було  надано НІКОЛАЙЧУК Антоніні Степанівні – в. о. начальника відділу економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій та комунальної власності Олевської міської ради.Вона розповіла про основні здобутки від реформи децентралізації за 2018 рік. Окрім іншого, було озвучено також про використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, запуск очисних мереж, реконструкцію головного корпусу Олевської гімназії та ін.

Підсумовуючи виступи учасників виїзного засідання ради регіонального розвиткуЖитомирщини в Олевському районі Народний депутат України Володимир Арешонков зазначив  про важливість реформи децентралізації, яка, за його словами, має продовжуватись. 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує