Головна / Новини / Події / 12 липня 2018 року з нагоди 75-х роковин Копищенської трагедії у Олевському районі вшанували пам'ять майже трьох тисяч мирних жителів, живцем спалених німецько-фашистськими загарбниками.

13.07.2018

Категорія: Події

12 липня 2018 року з нагоди 75-х роковин Копищенської трагедії у Олевському районі  вшанували пам'ять майже трьох тисяч мирних жителів, живцем спалених німецько-фашистськими загарбниками.

     12 липня 2018 року, у 75-ті роковини Копищенської трагедії, жителі Олевського району та учасники делегацій з інших районів Житомирщини вшанували близько трьох тисяч земляків, загиблих страшною смертю.

      В рамках заходу вшанування пам’яті жертв Копищенскої трагедії відбулася історична реконструкція тих подій . Усі  присутні мали змогу на мить перенестися у минулі воєнні роки і згадати про незмірний подвиг воїнів-захисників, про скалічені людські долі, які вражають своєю правдивістю, та про неоціненний внесок партизанів у розгром німецько-фашистських загарбників. Продемонстрували цю реконструкцію учасники запрошеного воєнно-паріотичного клубу «Червона зірка».

    Біля меморіалу,  до якого по закінченню реконструкції пройшла колона, відбувся мітинг-реквієм. Зі щирими словами про Копищенську трагедію виступили почесні гості: Крамаренко Сергій Михайлович - перший заступник голови Житомирської обласної ради,  Лазаренко Дмитро Олексійович голова Олевської районної адміністрації , міський голова Омельчук Олег Васильович, та вцілілий очевидець цієї трагедії Бовкун Федір Герасимович розповів свою страшну згадку про минуле.

     Багато теплих слів було сказано на адресу жителів села, які вціліли в цій війні не похитнувшись перед звірствами загарбників.

     Відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам трагедії. Усі бажаючі мали змогу відвідати музей історії села Копище,  де знаходиться діаграма «Копищенська трагедія», на якій відображено великий вогонь і натовп- від самих маленьких до самих найстарших мешканців.

Скільки загинуло мирних жителів в цілому по району?

Тисячі…

Тому ніколи не будуть в’янути живі квіти біля пам’ятника спаленим і розстріляним жителям села Копище...

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує