Головна / Новини / Події / 15 вересня на Олевщині відбувся Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка»

27.09.2017

Категорія: Події

15 вересня на Олевщині відбувся  Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка»

15 вересня на Олевщині відбувся  Всеукраїнський фестиваль

«Олевська республіка»

     Цей захід, цьогоріч, був особливим.Розпочався він з урочистостей  в с. Лопатичі, що неподалік Олевська, де сто років тому народився український політичний і військовий діяч Олег Штуль-Жданович. У центрі цього поліського села на фасаді Будинку культури було відкрито пам’ятну дошку видатному земляку. На урочистому вшануванні були присутні місцеві жителі, зокрема, й школярі, було чимало гостей з Києва, Житомира, інших міст.

     Були присутні почесні гості: народний депутат  Володимир Юрійович Арешонков, начальник відділу націоналістично-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович ,заступник голови обласної ради Максим Вілівчук, голова Олевської райдержадміністрації Дмитро  Лазаренко , директор Національного Науково-дослідного інституту українознавства МОН України Богдан Галайко, міський голова Олевської ОТГ  Олег  Омельчук та багато інших важливих осіб. Серед них – науковці, краєзнавці,  політичні діячі, депутати, представники влади ,студентство. Був ще й особливий гість, у якого цей захід найбільше викликав щем у серці, – син Олега Штуля-Ждановича Данило Штуль. Він приїхав з Франції на батьківщину свого батька, аби тут вшанувати його пам’ять.     Цього дня було чимало промов , у яких йшлося про  життя і діяльність Олега Штуля-Ждановича.

     Що важливо вирізняє цей фестиваль серед інших- це можливість ушанувати героїв боротьби українського народу за незалежність України, згуртувати активістів організацій національно-патріотичного спрямування та пропаганди здорового способу життя, адже на фестивалі було заборонено вживати алкоголь. Фестиваль навчає молоде покоління розуміти та розрізняти якісну українську музику. 
У програмі фестивалю були майстер-класи українських традиційних народних танців, презентація українських традиційних ремесел, експозиція світлин Героїки АТО, історичний дискут за участі істориків-науковців та реконструкторів, мітинги та молебні біля пам’ятних знаків «Олевської республіки», презентація національно-патріотичної літератури, кобзарсько-лірницька сцена.

    На малій сцені виступили аматорські колективи  з  Олевська, Сущан, Кам’янки, Покровського, відгукнулися на запрошення, також, співаки з Ємільчиного та Рокитного. На головній сцені виступили відомі українські гурти - «ТаРута», «Телері», «Кораллі», «PoliКарп».

    Окрасою дійства був довгоочікуваний виступ рок-гурту «Тінь Сонця».

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує