Головна / Новини / Події / 30 вересня 2009 року уперше в історії незалежної України відзначалося свято – День усиновлення.

27.09.2017

Категорія: Події

Шановні присутні!

            30 вересня 2009 року уперше в історії незалежної України відзначалося свято – День усиновлення. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України В.А. Ющенка «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.
             День усиновлення — свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково.
             Доброта і любов - головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти - це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них - наша спільна задача, обов'язок міста, суспільства, держави. Розвиток дитячої охорони здоров'я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, збереження і розширення мережі соціально-культурних і спортивних закладів є пріоритетними напрямами соціальної політики нашого району. Перші кроки вже є: в нашому районі створено 7 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу.Прийомна сім’я і дитячий будинок сімейного типу – це влаштування дітей в сім’ї громадян України на спільне проживання і виховання. Таке влаштування не передбачає виникнення родинних зв’язків, яке настає в результаті усиновлення. В прийомну сім’ю можна взяти на виховання від 1 до 4 дітей. В дитячому будинку сімейного типу можуть виховуватись від 5 до 10 дітей. Держава сплачує за утримання дітей у прийомній сім’ї та дитячому будинку сімейного типу два прожиткових мінімуми щомісячно залежно від віку дитини. Грошове забезпечення осіб, які взяли на себе місію виховання дітей – 35 % від суми коштів, які нараховуються на утримання дітей, але не більше 1,5 прожиткових мінімуми, встановлених для дорослої працездатної людини. З 01.01.2009 року держава також сплачує опікунам два прожиткових мінімуми на дитину.
              Є в нашій країні діти, які набувають батьків двічі – народжуючись і за рішенням суду. Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи - з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!
             Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення - це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.
            Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні — усиновлять і виховають дитину, інші — допоможуть дитині знайти батьків, треті — нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі. 

         Дорогі олевчани! Вітаємо всіх вас зі святом усиновлення і дякуємо всім тим, хто зігрів своєю батьківською любов’ю, турботою дитину-сироту.

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує