Головна / Новини / Події / Інформація для жителів Олевського району щодо ситуації з неопізнаними отрутохімікатами

11.05.2019

Категорія: Події

Інформація для жителів Олевського району щодо ситуації з неопізнаними отрутохімікатами

Рекомендації для громадян, які проживають на території м. Олевська на час проведення перезатарення отрутохімікатів

 

ПАМЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ АВАРІЯХ НА ХІМІЧНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТАХ

 

Аварійно-рятувальні роботи з перезатаренню неопізнаних та непридатних до використання пестицидів і агрохімікатів продовжуються

З 10 години 14 травня розпочалися аварійно-рятувальні роботи з перезатарення непридатних отрутохімікатів та пестицидів, що знаходяться за адресою: вул. Свято-Воздвиженська, 47- б, м. Олевськ. В ході проведення робіт працівниками підрозділу ДСНС України виявлено, що об’єм отруйних речовин та шару ґрунту, що потребують перезатарення, є набагато більшим, ніж передбачалося.

Для повної ліквідації наслідків НС в той же день було оперативно прийнято рішення про закупівлю  додатково 300 ємностей(бочок) та продовження робіт.

Просимо жителів  міста Олевська поставитися з розумінням до того, що перезатарення отрутохімікатів буде продовжено протягом 16-17 травня та дотримуватися рекомендацій, які були  надані раніше.

Комісією ТЕБ та НС райдержадміністрації, яка відбулася 15 травня о 17 год. Олевській міській раді рекомендовано на території міста Олевська на час до завершення робіт по перезатаренню неопізнаних та непридатних  до використання пестицидів і агрохімікатів:

 • призупинити навчальний процес в загальноосвітній школі №3;

 • обмежити перебування дітей та персоналу дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх закладів, гімназію та Олевського професійного ліцею на відкритому повітрі;

 • обмежити проведення масових заходів на території міста Олевськ до остаточного закінчення перезатарення отрутохімікатів;

 • призупинити виїзну вуличну торгівлю;

У разі змін та надходження додаткової інформації населення буде проінформовано додатково.

Слідкуйте за оновленнями на офіційних сайтах Олевської районної державної адміністрації та Олевської міської ради

 


 

14 травня, о 10 годині почалося перезатарення отрутохімікатів. Фото звіт.

 


 

 

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ МІСТА ОЛЕВСЬКА!

З 10 години 14 травня до 22 години 15 травня будуть проводитися аварійно-рятувальні роботи з перезатарення непридатних отрутохімікатів та пестицидів, що знаходяться за адресою: вул. Свято-Воздвиженська, 47-б, м. Олевськ. 

Під час проведення перезатарення можливе виділення: хлору, аміаку, сірчаного ангідриду, діпропіламіну, азоту діоксиду та інших отруйних речовин. При вдиханні великих концентрацій отруйних речовин можливий летальний результат. 

З метою недопущення негативного впливу на стан здоров’я населення рекомендуємо: 

При виникненні ознак отруєння (різкий біль в грудях, сухий кашель, блювання, порушення координації руху, ядуха, різь в очах, сльозотеча) терміново звертатися за медичною допомогою. 

 Комісією ТЕБ та НС райдержадміністрації рекомендовано Олевській міській раді на території міста Олевська: 

У разі змін та надходження додаткової інформації населення буде проінформовано додатково, слідкуйте за оновленнями на офіційних сайтах Олевської районної державної адміністрації та Олевської міської ради.

  


  

Загрози життю та здоров’ю мешканців м. Олевська немає

(Оновлена інформація станом на 13 травня 2019 р)

В п’ятницю, 10 травня, на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації були озвучені результати дослідження, які проводила державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів по пробах ґрунту безпосередньо в епіцентрі: під та біля цистерни, відібраного 07 травня 2019 року в осередку, де відбувалася хімічна реакція. В зразках було виявлено

№з/п

Назва агрохімікатів/пестицидів/нітратів/важких металів

Результат випробування, мг/кг

ГДК

1

Гексахлорбензол

5,7

0,03

2

Гексахлорциклогексан - альфа

8,9

0,1

3

Гексахлорциклогексан - гамма

4,2

0,1

4

Гексахлорциклогексан - бетта

1.9

0,1

5

Гектахлор

0.72

0,05

6

Альдрін

0,27

-

7

Дихлорфлуанід

0,22

-

8

Хлордан транс

0,21

-

9

Ендосульфан- альфа

0,54

0,1

10

Ендосульфан- бетта

0,30

0,1

11

Ендосульфан сульфат

0,23

0,1

12

4,4ДДЕ

0,6

0,1

13

2,4ДДТ

0,71

0,1

14

4,4 ДДТ

26,5

0,1

Ввечері цього ж дня до м. Олевськ з головного управління ДСНС України з метою більш детального встановлення наявності можливої загрози життю та здоров’ю мешканців було направлено профільних спеціалістів та мобільний рятувальний центр державної служби України з надзвичайних ситуацій для проведення експрес-аналізу повітря та ґрунту на вміст небезпечних для здоров’я людей речовин.

З метою з’ясування обставин і можливих наслідків даної події до Олевська також прибув і народний депутат України Володимир Арешонков та прийняв участь у терміновій нараді, на який були обговорені всі обставини події, попередні результати проведених аналізів та шляхи вирішення даної ситуації.

Роботи мобільного рятувального центру проводились з 22.00 год 10 травня і були завершені об 07.15 год. 11 травня . За результатами проведених аналізів було встановлено що:

- небезпечних хімічних речовин в повітрі не виявлено;

- небезпечних хімічних речовин на поверхні ґрунтів не виявлено.

Виявлено речовини впливу: дипропіламін та мурашину кислоту безпосередньо в епіцентрі(біля цистерни).

11 травня о 9.00 год. в районній державній адміністрації під головуванням Дмитра Лазаренка була проведена нарада, на якій було розглянуто результати аналізів з представниками ДСНС Житомиської області, спеціалістами Олевського міжрайонного лабораторного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”, міського голови Олега Омельчука та представниками громадськості. За результатами досліджень представники ДСНС Житомиської області повідомили, що факторів та речовин, що загрожують життю та здоров’ю жителям м.Олевська не виявлено.

Цього ж дня, для пришвидшення вирішення даної ситуації, за сприяння підприємця з Олевщини було проведено авансовий платіж у розмірі 19тис.662грн. за ємності (бочки) для перезатарення отрутохімікатів та ґрунту, що заходиться під цистерною.

Сертифіковані ємності виготовляються в м. Херсон. Відвантаження тари планується 13 травня.

Рівненський підрозділ ДСНС України, який має відповідну ліцензію, готовий розпочати роботи по перезатаренню отрутохімікатів, щойно тара буде в Олевську.

Час проведення перезатарення речовин буде повідомлено додатково. Рекомендації для громадян, які проживають на території, прилеглій до місця події, будуть надані додатково.(Слідкуйте за сайтом).

13 травня на позачерговій сесії Олевської районної ради з районного бюджету Олевській міській раді було виділено 30тис.грн. для виконання робіт по перезатаренню шкідливих речовин. Вартість 100 бочок, які потрібні для отрутохімікатів, складає близько 40 тис. грн. Послуги з перезатарення отрутохімікатів Рівненським підрозділу ДСНС України, коштує близько 7 тис.грн. за тону речовини. Оскільки в цистерні близько 6 тон отрутохімікатів, то вартість робіт буде складати біля 42 тис.грн.

Допомогу у співфінасуванні перезатарення отрутохімікатів запропонував і народний депутат В.Ю. Арешонков.

Питання зберігання бочок з отрутохімікатами до моменту утилізації вирішується.


 

Інформація для жителів Олевського району щодо ситуації з неопізнаними отрутохімікатами

 

04 травня 2019 року о 14:00 до Олевського районного управління Держпродспоживслужби України в Житомирській області надійшла інформація від гр. Маяковської Вікторії Вікторівни про те, що по вул. Свято-Воздвиженській відчувається різкий запах, від якого болить голова, така ж інформація в цей час надійшла до Олевської райдержадміністрації та Олевського районного сектору Управління ДСНС України в Житомирській області.

О 14 год 30 хв за вказаною адресою виїхала робоча група у складі працівників Олевського РС Управління ДСНС України у Житомирській області, Олевської РДА та Олевського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. Після прибуття за адресою м. Олевськ, вул. Свято Воздвиженська, 47- б було виявлено ємкість (цистерна), через отвори якої виділявся дим та пара. Відкритого вогню не виявлено. Був присутній різкий, їдкий запах.

 Терміново о 16 год. 4 травня  було скликано позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації для прийняття рішення щодо ліквідації хімічної реакції. Було вирішено рекомендувати Олевському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з Олевським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» терміново повідомити населення про забруднення атмосферного повітря їдким димом, надати рекомендації населенню щодо: обмеження перебування на відкритому повітрі, вживання городини та питної води з колодязів. Провести лабораторне дослідження атмосферного повітря на межі житлової забудови в межах технічної можливості лабораторії. Відібрати та дослідити зразки питної води в лабораторіях.

Олевському районному сектору управління ДСНС України в Житомирській області комісія ТЕБ  та НС рекомендувала  вжити термінових і невідкладних заходів щодо ліквідації хімічної реакції та повідомити 2-й спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України. В той же день невідкладно ємність з отрутохімікатами була оброблена спочатку піною, а потім водою. Хімічна реакція припинилася.

6 травня знову було зібрано позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  На  засіданні завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Андрій Мілянович повідомив, що за результатами досліджень вмісту хімічних речовин (азоту діоксид, оксид вуглецю, ангідрид сірчастий) в атмосферному повітрі 4 травня було перевищення норм, а вже 5 травня показники були в нормі.

Начальник Олевського районного сектору управління ДСНС України  в Житомирській області Віктор Стужук запропонував оголосити підозру на надзвичайну ситуацію за класифікатором 10410 – НС внаслідок наявності в ґрунті шкідливих речовин. Було вирішено провести повторні лабораторні дослідження атмосферного повітря та визначити межі забруднення.

У вівторок, 7 травня  працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу брали проби ґрунту навколо цистерн з отрутохімікатами для подальшого визначення складу речовин.

За повідомленням поліції , яка виявила повторне відновлення хімічної реакції, о 06.30 год.  9 травня силами Олевського районного сектору управління ДСНС України в Житомирській області повторно було оброблено цистерну та її вміст для припинення утворення різкого, їдкого запаху та  проведено аварійно-рятувальні роботи по заварюванню отвору в цистерні з метою тимчасової герметизації та обмеження доступу до отруйної речовини.

В п'ятницю, 10 травня, на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації були озвучені результати дослідження, які проводила державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів по пробах ґрунту,  відібраного 07 травня 2019 року в осередку, де відбувалася хімічна реакція. В зразках було виявлено хлороорганічні сполуки, а саме HCH alfa, HCH gamma, HCH beta, Hepta chol, DDT, Endrin  та ще один невідомий хімічний елемент у великій кількості, ідентифікація якого продовжується.

 Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Андрій Мілянович повідомив, що за результатами досліджень вмісту хімічних речовин (азоту діоксид, оксид вуглецю, ангідрид сірчастий) в атмосферному повітрі на протязі з 5 по 10 травня показники були в нормі.

Для того, щоб ізолювати  осередок хімічної реакції планується організувати перезатарювання отрутохімікатів у відповідні ємності. На даний час проводяться перемовини з відповідними організаціями, які мають ліцензії, щодо подальшої утилізації  хімічних  речовин , які зберігаються у цистерні.

 За інформацією Олевського районного сектору управління ДСНС України в Житомирській області загрози життю та здоров’ю людей, які проживають на прилеглій території, немає. Єдине місце, де є загроза здоров’ю – сам осередок НС, де розміщена ємність з отрутохімікатами.

Рекомендації щодо дій і поведінки населення при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах були розроблені управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та опубліковані на місцевих сайтах.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ АВАРІЯХ НА ХІМІЧНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТАХ

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує