Головна / Новини / Події / Ініціативи Президента України щодо проведення основних реформ в Олевському районі в розмові з головою адміністрації Дмитром Лазаренком

08.06.2018

Категорія: Події

Ініціативи Президента України щодо проведення основних реформ в Олевському районі в розмові з головою адміністрації Дмитром Лазаренком

Ініціативи Президента України щодо проведення основних реформ в Олевському районі в розмові з головою адміністрації Дмитром Лазаренком

Дмитро Олексійович скажіть з якого року в Олевському районі розпочато впровадження основних реформ Президента України?

- З 2014 року в Україні  за ініціативи Президента України Петра Порошенка розпочалося добровільне об’єднання територіальних громад, як складова процесу децентралізації. Жителі кожного населеного пункту мають право на отримання сучасних послуг: медичних, освітніх, адміністративних, комунальних, соціальних тощо. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.

Олевщина також долучилася до цих процесів – у 2016 році на території району утворилися дві об’єднані територіальні громади: Олевська міська та Білокоровицька сільська.

Чи збільшилися надходження до бюджетів  ОТГ після децентралізації і яку підтримку надає держава?

Власні надходження до бюджетів об’єднаних громад зросли в 2,8 рази.

Держава надає суттєву підтримку об’єднаним територіальним громадам Олевського району. Так за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій Олевською територіальною громадою за 2017 рік здійснено ряд заходів на загальну суму 18 447,1 тис.грн., Білокоровицькою територіальною громадою на загальну суму 3 683,3 тис.грн. Олевською територіальною громадою у 2017 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку проведено реконструкцію головного корпусу Олевської гімназії з термосанацією  на загальну суму 3 142,9 тис.грн. За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України Олевською територіальною громадою у 2017 році проведено коригування робочого проекту «Реконструкція централізованих систем водопостачання і водовідведення «Очисні споруди каналізації потужністю 500м3/добу в м.Олевськ – заміна аварійно і технічно зношеного обладнання на сучасне енергозберігаюче» на загальну суму 13 481,6 тис.грн. За рахунок коштів управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації проведено у 2017 році Олевською територіальною громадою реконструкцію каналізаційного колектору в м.Олевськ на загальну суму 813,6 тис.грн. У 2018 році Білокоровицькою територіальною громадою розпочато роботи по реконструкції системи опалення в Білокоровицькій загальноосвітній школі № 1 с.Білокоровичі на загальну суму 290,0 тис.грн.

- Як змінюється інфраструктура населених пунктів  після впровадження реформи децентралізації?

Протягом 2017 року під безпосереднє управління ОТГ передані відповідні комунальні установи, заклади галузей освіти, культури, медицини, ряд майна спільної власності За ініціативи Президента України в рамках реформування сільської медицини в Олевському районі планується побудова сучасних амбулаторій у селах Білокоровичі, Зольня, Кишин, Хочине. У кожній амбулаторії будуть створені умови для якісного обстеження пацієнтів.

З метою мінімізації залежності від російського газу в районі проводилася значна робота по переведенню котелень бюджетної сфери на альтернативні (місцеві) види палива. Наслідком цієї роботи стало те, що Олевський район один з перших в області здійснив модернізацію котелень та повністю перейшов на опалення закладів бюджетної сфери дровами. За підтримки народного депутата Володимира Юрійовича Арешонкова у 2018 році встановлено дитячого спортивного майданчика в Білокоровицькій  ОТГ, у 2016 році спортивного майданчика зі штучним покриттям в Олевській ОТГ та спортивного майданчика в с.Пояски.

- Чи є покращення по автомобільним шляхам в районі?

Реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування проводиться шляхом розмежування повноважень центральних і місцевих органів влади в частині управління автомобільними дорогами загального користування. В управління Житомирської облдержадміністрації на території Олевського району передано 318,23 км. автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Поточний ремонт та експлуатаційне утримання доріг місцевого значення в районі здійснюється силами філії «Олевський райавтодор» ДП «Житомирський облавтодор».

Протягом 2018 року  на зимове утримання доріг в районі використано 556,8 тис грн.

З початку 2018 року проведено:

- аварійний ямковий ремонт асфальтобетонних, чорно щебеневих покриттів автомобільної дороги  Чижівка – Городниця – Калинівка - Олевськ (с. Варварівка), на що було потрачено 40 т асфальтобетону і ліквідовано 389 м2 вибоїн на проїзній частини дороги;

- профілювання 68 км. біло щебеневого покриття з додаванням нового матеріалу на автомобільних дорогах: Покровське-Журжевичі (12км); Олевськ - Тепениця-Обище - Замисловичі (22,7 км); Шебедиха – Устинівка (9,5км); Під’їзд до с. Рудня-Замисловицька (1,5км); Радовель – Замисловичі (5 км); Олевськ-Сновидовичі (12,3 км)

- засипання промоїн і просідань ґрунтом піщаним автомобільної дороги Чижівка – Городниця – Калинівка - Олевськ, на що було витрачено 23,1 м3 відсіву.

Загалом з початку 2018 року виконано робіт на проведення ямкового ремонту доріг загального користування місцевого значення на загальну суму 402,0 тис.грн.

Розпочато поточний ремонт доріг загального користування місцевого значення  Білокоровицької ОТГ.

Чи приділяє увагу Держава та керівництво району соціальному захисту громадян?

На виконання програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Олевського району,  та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур району, що брали участь у антитерористичній операції  з районного бюджету у 2017 році було виділено 300,7 тис. грн.

У 2017 році надано матеріальної допомоги на загальну суму 226,2 тис. грн. в тому числі:  

- 149  учасникам  антитерористичної операції на загальну суму 46,7  тис.грн.;

- 12 членам сімей загиблих військовослужбовців, на загальну суму 8,5 тис.грн.;

-  17 військовослужбовцям, рядового, сержантського та старшинського складу, які уклали контракт про проходження військової служби на загальну суму 170,0  тис.грн..

Також у 2017 році було проведено виплату військовослужбовцям, які брали безпосередню  участь в антитерористичній операції, та діти (86 осіб) яких навчаються в навчальних закладах розташованих на територіях радіоактивного забруднення грошової компенсації на харчування дітей у сумі 25,9  тис. грн.

Районною комплексною Програмою соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2013-2017 роки,  передбачено забезпечення інвалідів та ветеранів війни безоплатними ліками, лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами та виробами медичного призначення за рецептами лікарів, та на ці цілі у 2017 році були виділені з районного бюджету кошти в сумі 165,0 тис.грн.

Олевською районною радою затверджено  Програму соціальної підтримки учасників  антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників  антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Олевського району на 2018-2021 роки, На виконання якої з  районного бюджету у 2018 році виділені кошти в сумі 30,0 тис. грн.

З початку 2018 року надано матеріальну допомогу 3  військовослужбовцям, рядового, сержантського та старшинського складу, які уклали контракт про проходження військової служби на загальну суму 30,0  тис.грн..

Районною комплексною Програмою соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2018-2019 роки,  передбачено забезпечення інвалідів та ветеранів війни безоплатними ліками, лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами та виробами медичного призначення за рецептами лікарів, та на ці цілі у 2018 році Олевською міською радою виділено – 100,0 тис.грн.

Пільгове перевезення учасників АТО у 2017 році здійснювалось відповідно до Програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Олевського району на 2017 рік. На реалізацію даної програми Олевською районною радою було виділено кошти в сумі 195,0тис.грн, Олевською міською радою – 90,0тис.грн., Радовельською сільською радою – 40,0тис.грн, Білокоровицькою сільською радою – 10,0тис.грн.

У 2018 році пільгове перевезення військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції здійснюється  відповідно до Програми компенсаційних виплат та надання пільг окремим категоріям громадян Олевського району на 2018-2022 роки. На виконання даної програми на пільгове перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом у 2018 році Олевською міською радою виділено 200,0тис.грн., Білокоровицькою сільською радою -  30,0тис.грн., Олевською районною радою – 20,0тис.грн.

Не залишаються без уваги і діти-сироти. На виконання районної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки в Олевському районі у 2018 році заплановано придбання 2 житла на умовах співфінансування з обласним бюджетом.

За рахунок використання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа в Олевській ОТГ придбано 1 будинок для особи з числа дітей- сиріт.

Указом  Президента України від 12 січня 2018 року № 5/2018 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа»  передбачено щороку у проектах закону України про Державний бюджет України на відповідний рік видатки для будівництва/ремонту малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, будівництва/придбання соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, а також виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації. Завдяки цьому  Олевська ОТГ заявила про наміри придбання житла для 5 дітей-сиріт, осіб з їх числа за рахунок використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа в Олевській ОТГ.

І на завершення розмови Дмитро Олексійович зазначив, що наведені цифри говорять самі за себе. Реформа це комплексна терапія. Досягнутий успіх варто розвивати.Задля їх втілення у життя потрібно ще багато і злагоджено працювати. Та воно того варте. Адже саме через конструктивні реформи ми можемо збудувати омріяне майбутнє.

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує