Головна / Новини / Події / На Олевщині відзначили 29-ту річницю виведення військ з Афганістану.

15.02.2018

Категорія: Події

На Олевщині відзначили 29-ту річницю виведення військ з Афганістану.

На Олевщині відзначили 29-ту річницю виведення військ з Афганістану.

Щороку 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-та річниця виведення військ радянської армії з Афганістану.
Голова районної ради Віктор Троц, керівник апарату Леонід Котвицький, представники Олевської міської ради разом з   воїнами-інтернаціоналістами, які проживають у районі на чолі з головою Олевської районної спілки ветеранів Афганської війни   Тимощуком Анатолієм Івановичем прийшли віддати данину шани і поваги мужності та героїзму воїнів-афганців й всім нашим землякам, які несли небезпечну службу в різних частинах світу в часи ведення там військових дій.

Звертаючись до присутніх з нагоди пам’ятного дня  Леонід  Котвицький зазначив, що   подвиги воїнів-афганців - це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі,  а героїзм  наших земляків під час військових дій на території інших держав залишиться в пам’яті всіх прийдешніх поколінь

До слова був запрошений голова районної ради  Віктор Троц, який  наголосив на важливості того, що воїни-інтернаціоналісти не стояли осторонь також під час останніх подій в Україні: «Ваше покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, стало активним учасником розбудови України. Воїни-інтернаціоналісти сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності. Ваш професіоналізм, ваш військовий патріотизм, - цей справжній афганський досвід, став запорукою багатьох перемог за незалежність і територіальну цілісність України на Сході». Він зазначив, що десятирічна війна, яка закінчилася 29 років тому в 1989 році, досі болить у душах і серцях українців. У ній брали участь близько 160 тис. наших співвітчизників, а 12 тис. зазнали поранення. 3380 українців не повернулися до рідних домівок, залишивши у вічній скорботі свої сім’ї. Не судилося повернутися до рідного порогу й шести олевчанам .

Пам'ять воїнів-афганців та українців, які загинули внаслідок бойових дій на території інших держав вшанували хвилиною мовчання.

 

У цей день на адресу ветеранів - афганців  лунало багато слів вдячності за вірне служіння Батьківщині, за проявлену мужність в нинішній обороні рідної землі, за свідому громадянську позицію, турботу про родини загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління. Звернувся  до  присутніх і   головний лікар Олевської центральної лікарні Казюк Олег Васильович, який безпосередньо приймав участь у  Афганській війні та є членом  районної спілки ветеранів  Афганської війни .

Ми завжди будемо пам’ятати, що багато  наших земляків  віддали життя, захищаючи Вітчизну зі зброєю в руках та зараз продовжують це робити на Сході України.

Урочистості завершилися патріотично програмою у приміщенні  Олевської музичної школи, де учні подарували присутнім свої номери.

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує