Головна / Новини / Події / Нарада з питань легалізації видобутку бурштину

29.03.2017

Категорія: Події

Нарада з питань легалізації видобутку бурштину

У зв’язку з останніми подіями, які відбуваються в районі стосовно легалізації видобутку бурштину, надання ОТГ права розпоряджатися землями,  які знаходяться за межами населених пунктів та законності видачі спецдозволів Державної служби геології та надр України на користування надрами на території Олевської ОТГ, виникла необхідність провести зустріч громадськості з представниками влади.

Саме тому сьогодні, 29 березня 2017 року, у Районному Будинку культури відбулась нарада, в якій взяли участь голова Житомирської обласної державної адміністрації І.П.Гундич, народні депутати України Б.С.Розенблат та В.Ю.Арешонков, начальник Головного управління Нацполіції Житомирщини В.П.Печененко, директор ДАК «Українські поліметали» К.М.Лісничий, голова Олевської районної державної адміністрації Д.О.Лазаренко, голова районної ради В.М.Троц та міський голова О.В.Омельчук.

Діалог влади і місцевих жителів був дуже активним. Люди були обурені тим, що питання легалізації видобутку бурштину дуже повільно вирішується.

У своєму виступі народний депутат України Володимир Арешонков зазначив: «Ми розуміємо ваші бажання і намагання заробляти кошти для того, щоб утримувати свої сім’ї, щоб мати нормальні умови життя. Тому ми повинні продумати і створити той механізм, який максимально дозволить вам брати участь в процесі видобутку корисних копалин і відповідно заробляти кошти на ньому, з іншого боку -  ми повинні врахувати інтереси держави».

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, народний депутат України Борис Розенблат ознайомив всіх присутніх із законодавчими ініціативами у сфері легалізації видобутку бурштину та обговорив основні аспекти  нового закону про бурштин.

Генеральний директор ДАК “Українські поліметали” Костянтин Лісничий проінформував  присутніх про зміст постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №1063 «Деякі питання реалізації пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину».

Про хід досудового розслідування нічних подій у м. Олевську, які сталися 16 січня 2017 року, та заходи стабілізації загальної ситуації у районі доповів полковник поліції, начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області В’ячеслав Печененко.

Виступаючі надали відповіді на численні запитання присутніх.

Після тривалих обговорень, підводячи підсумок наради, голова ОДА Ігор Гундич сказав: «Ознайомившись  з проектом нового закону про бурштин  запропонуєте свої пропозиції, запропонуйте їх як проект пропозицій до закону. Це буде ваш вклад в даний закон, а також в легалізацію видобутку бурштину не тільки на території Олевського району, а й на інших територіях держави. Що стосується видачі спецдозволів Державної служби геології та надр України на користування надрами на території Олевської ОТГ, то ми всі разом прикладемо максимум зусиль щоб ці ліцензії, а вони на мою думку видані в незаконний спосіб, були анульовані».

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує